Neden İç Mimarla Çalışın?

Neden İç Mimarla Çalışın?

Ülkemizde sektörlerin başında inşaat gelmektedir ve ekonomimiz tamamıyla bu yapılar üzerinden ivme almış durumda. Sektörel anlatım yapmak gerekirse, nereye gidiyor bu ‘’her yer inşaat inşaat’’ diyoruz hepimiz, elbette hep böyle gitmeyecek, kentsel dönüşüm bir şekilde bitecek veya azalacak diyebiliriz.

 

 

Artık insanlar daha bilinçli olmaya başladı, yaşam alanlarını yenilemek, mekana estetik katmak en önemlisi de çok fonksiyonel bir alana kavuşmak için bir iç mimarlık firmasıyla çalışmak istiyorlar. Artık koca koca binalar yıkılmayacak iç duvarlar yıkılacak yaşam alanları daha kaliteli ve kullanışlı hale gelecek, hep derlerdi iç mimarlık geleceğin mesleği diye, şu anda biz bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Kendi bölgemizden örnek vermek istiyorum. Biz İstanbul Ataşehir bölgesinde bir iç mimarlık firmasıyız burada daha çok iş merkezleri var, hal böyle olunca şirketler kendi konseptini oluşturmak kendi ihtiyaçlarına göre bir mekân istiyorlar. Yani hem görsel hem fonksiyonel bir mekân ortaya çıkartıyoruz.

 

Bunu bölgesel inceleyebiliriz, bugünkü yazımda, ülkemizde iş dünyasının merkezi olan Alaşehir’den örnek verdim…

 

Yapılar yalnızca duvarlardan ibaret değildir. İçinde barındıracağı duvar boyasından ışıklandırılmasına kadar her detay önemlidir. Mekanlara estetik kazandırmak ise profesyonellerin işidir.

 

Yeni mekân yeni yaşam demek unutmayın. İç mimarla çalışın, Sağlıcakla kalın…

 

                                                                                                                 İÇ MİMAR FURKAN ÇELİK

23.04.2019